تفریحات دریایی

پدل بورد 

پدلبوردینگ  شاخه ای از ورزش آبهای آرام و موج سواری است که فرد را قادر میسازد مسافت بیشتری نسبت به معمول به سمت دریا پارو بزند و از موجهای کوچکتر لذت بیشتری ببرد. یا در آبهای آرامتر برای پیشروی بصورت ایستاده پارو بزند. یک گزارش معتبر این ورزش را پرطرفدارترین فعالیت ورزشی بیرون از خانه معرفی نموده است. ورزشکاران این رشته میتوانند بر روی دریاچه ها، رودخانه های بزرگ و کانالها، سوار شدن بر روی موجهای کوچک و سیر مسافتهای طولانی در خط ساحلی از این وسیله استفاده کنند.

پدلبورد یکی از پرطرفدارترین ورزشهای دریایی است و علت ان یادگیری بسیار سریع و ارامش بخش بودن آن است . این ورزش در شاخه حرفه ای خود مسابقات بسیار هیجان انگیزی در سطح جهان دارد که نمایندگان و ورزشکارانی از کشور ما نیز سالانه در آن شرکت میکنند. مارینا کیش اولین دوره این مسابقات را بطور حرفه ای در 18 آبان 1397 برگزار نمود 

اگر چندان اهل سرعت یا ورزشهای با هیجان خیلی بالا نیستید پدلبورد یک انتخاب مناسب برای شماست. این ورزش به این گونه است که رایدر با یک پارو بروی تخته ای که میتواند از جنسهای مختلف (کامپوزیت، فایبرگلاس، بوردهای بادی از جنس پی وی سی،چوب، فیبر کربن و…) باشد ایستاده و آرام شروع به پارو زدن مینماید. از انجا که برای این ورزش حتما نیاز به دریا نیست لذا میتوان در تمام رودخانه ها و دریاچه ها انرا امتحان کرد اما انچه بیش از همه در این تفریح دریایی لذت بخش است امتحان کردن ان در دریا و در ابی ارام است که میتوانید از نهایت آرامش در این ورزش لذت ببرید.

برای کسانی که ورزشکار هستند هم این یک ورزش بسیار ایده آل است که در آن تمام عضلات بدن(شانه ها، بازو ها و عضلات کمر و پا) درگیر میشود و بدون انکه فشار چندان زیادی حس کنید می توانید ساعتها پارو زده و به تقویت عضلات خود بپردازید.

پدال بورد 

پدالبورد یا به اصطلاح پدلبورد دوچرخه ای یکی دیگه از محصولات بسیار نوآورانه و با کیفیت کمپانی هوبی کت فرانسه (لینک به صفحه فروشگاه) است که بدون نیاز به هیچ پیش زمینه از ورزشهای دریایی برای تمام سنین تفریحی بسیار لذت بخش میباشد، پس اگر برای اولین بار قصد انجام تفریحات دریایی دارید این وسیله حتما به شما پیشنهاد می شود.

یک سیستم پدالی بسیار نو آورانه با نام “میراژ” بروی بوردی همانند یک پدلبورد اما از جنس فایبرگلاس و کامپوزیت سوار شده است و یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین تفریحات دریایی را بوجود آورده که هر سنی و هر سطح توانایی قادر به لذت بردن از آنست.

نکته بسیار جذاب این ورزش سادگی استفاده از این وسیله است که دقیقا همانند یک دوچرخه بروی آب (دوچرخه آبی نیز به آن می گویند) حرکت میکند و شما فقط نیاز دارید فرمان آنرا نگه داشته و پدال بزنید و برای حرکت به طرفین گیره آن سمت را فشار داده و تا هر زمان که به اندازه کافی به سمت مورد نظر چرخیدید آنرا نگه میداریدو سپس رها میکنید(دقیقا همانند ترمز دوچرخه است ). به همین سادگی!

اگر اهل تورینگ و ماجراجویی دریایی باشید حتی میتوانید تجهیزات ماهیگیری یا اسنورکل های خودرا برداشته و با آن به دریا بروید و پس از ساعتها ماجرجویی براحتی به ساحل بازگردید.

پدال بورد ورزشی با سرعت  بسیار بالا، وزن کم و دوام بسیار زیاد و همچنین قدرت مانوری بالا میباشد ، که تنها با اشاره انگشتان دست میتوان کنترل این بورد را درست گرفت، با پدال هایی با بازدهی فوق العاده بالا در این بورد ها میتوان حرکت بورد را توسط پاها در اختیار داشت.

کایاک

شناخته شده ترین تفریح دریایی ایران کایاک می باشد که از دیرباز اقبال عمومی خوبی به آن وجود داشت، این قایق ها چه برای ماهیگیری و چه برای قایقرانی در اقیانوس، آب های آرام و رودخانه استفاده می شود.برای تفریح دریایی وسیله ای بسیار مناسب و سبک می باشد.کایاک ها  بعلت اینکه جنبه تفریحی آن بیشتر است، وسیله ای فوق العاده مناسب برای تفریگاهای ساحلی می باشد که می توان بصورت تک نفره یا دو نفره آنرا استفاده کرد و با یک اموزش چند دقیقه ای می توان بسادگی دریانوردی کرد!مارینا کیش در مجموعه خود قسمتی را بطور حرفه ای برای استفاده تفریحی ، اموزش و برگزاری تورهای ماهیگیری در دریا توسط این کایاک ها در نظر گرفته علاقه مندانی که دنبال این تفریحات پارویی و ماجراجویی و ماهیگیری تفریحات و گزینه های منحصر بفردی هستند میتوانند برای اولین بار در ایران در  مجموعه مارینا کاسپین و مارینا کیش در اختیار داشته باشند.

کایاک های انواع مختلفی دارند که بخش مهمی از آنها کایاک های حرفه ای هستند که در المپیک و مسابقات جهانی استفاده میشوند و خود دارای شاخه های متعددی می باشد.اما ما در مارینا کیش و مارینا کاسپین  از مدلهای تفرحی کایاک استفاده میکنیم و بیشترین تعداد کایاک را در این مجموعه ها در ایران داریم و این موضوع بخاطر درخواست بسیار زیاد مشتریان برای استفاده از این تفریح در حوضچه اختصاصی مارینا کیش و مارینا کاسپین است.

شاتل 

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات دریای شاتل یا همان تیوب سواری میباشد که بخاطر سیستم ظاهری خود توانایی  جهش روی آب با سرعت بالا را نیز دارد وهم بصورت دسته جمعی و هم تک نفره می توان آن را انجام داد،

توصیه ما به شما این است که اگر علاقه به شاتل سواری دارید راه مارینا کیش را پیش بگیرید و به به کلوپ تفریحات دریایی آن بروید. ما با داشتن مجهزترین کلوپ تفریحات دریایی ایران و قایق ها و تجهیزات کاملا نو و  جدید میتوانیم بیاد ماندنی ترین تجربه تیوب سواری را برایتان رقم بزنیم.

شاتل سواری در کیش یکی از پر تقاضاترین تفریحات دریایی در ایران است زیرا این ورزش نیز نیاز به توانایی خاصی نداشته و همانند پاراسیل بسیار هیجان انگیز است. این تفریح به این صورت است که  شما سوار بر این تیوبها شده و با قایق های تندرو، با سرعت بسیار بالایی روی سطح دریا کشیده می شوید و با مانورهایی که کاپیتان قایق میدهد به جهتهای مختلفی بروی آب سر میخورید.

کلاه ایمنی و جلیقه نجات جز تجهیزاتیست که هنگام استفاده از این تفریح دریایی به شما داده میشود تا در نهایت ایمنی از این تفریح لذت ببرید.

بنانا 

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات دریای بنانا  میباشد که بخاطر سیستم ظاهری خود توانایی  جهش روی آب با سرعت بالا را نیز دارد وهم بصورت دسته جمعی و هم تک نفره می توان آن را انجام داد،

توصیه ما به شما این است که اگر علاقه به بنانا سواری دارید راه مارینا کیش یا مارینا کاسپین را پیش بگیرید و به به کلوپ تفریحات دریایی آنها بروید. ما با داشتن مجهزترین کلوپ تفریحات دریایی ایران و قایق ها و تجهیزات کاملا نو و  جدید میتوانیم بیاد ماندنی ترین تجربه تیوب سواری را برایتان رقم بزنیم.

بنانا سواری یکی از پر تقاضاترین تفریحات دریایی در ایران است زیرا این ورزش نیز نیاز به توانایی خاصی نداشته و همانند پاراسیل بسیار هیجان انگیز است. این تفریح به این صورت است که  شما سوار بر این بنانا ها شده و با قایق های تندرو، با سرعت بسیار بالایی روی سطح دریا کشیده می شوید و با مانورهایی که کاپیتان قایق میدهد به جهتهای مختلفی بروی آب سر میخورید.

کلاه ایمنی و جلیقه نجات جز تجهیزاتیست که هنگام استفاده از این تفریح دریایی به شما داده میشود تا در نهایت ایمنی از این تفریح لذت ببرید.

تقریبا تمام کلوپهای تفریحات دریایی ایران سرویس بنانا سواری را ارائه میدهند اما آنچه این تجربه را برایتان در مارینا کیش و مارینا کاسپین متفاوت میکند کیفیت بالای خدمات(رختکن های مجهز) ،محیط همیشه تمیز و منظم کلوپ های تفریحات دریایی مارینا کیش و مارینا کاسپین و تجهیزات و قایقهای کاملا نو و همیشه اماده میباشند که در کنار اسکله های اختصاصی این مجموعه برای تفریحات دریایی وجه تمایزی بارزی برای این دو مجموعه  و سایر کلوپهای دریایی رقم زده است.

غواصی

جاذبه گردشگری اصلی در جزیره کیش ، آب ها و تفریحات آبی هستند. جزیره کیش امکانات و تفریحات دریایی بی نظیری دارد. این جزیره مهم‌ترین و مدرن‌ترین تفریحات دریایی کشور را داراست و قابل رقابت با بیشتر کشورهای حوزه خلیج فارس است. دیدن نمای زیبایی از جزیره کیش ، اوج هیجان و حس آرامشی بی نظیر را در آسمان آبی و روی آب های زلال و زیبای خلیج فارس تجربه خواهید کرد.

غواصی و گشت در آب های نیلگون خلیج فارس از دیگر تفریحات جزیره کیش است

آب های اطراف جزیره کیش محل زندگی انواع موجودات دریایی نظیر مرجان ها، ماهی های تزئینی و خوراکی، توتیاها، خرچنگ ها، ستاره دریایی و … است. با غواصی این زیبایی ها را از نزدیک مشاهده کنید.

پاراسیل 

چترهای پاراسیل (PARASAIL) یا به اصطلاح عامه پاراسل یکی از جذاب ترین و آرام بخش ترین تفریحات دریایی می باشد، شما سوار بر چتر پاراسیل شده و به وسیله ی یک قایق تندرو با سرعت کشیده می شوید تا ارتفاع بگیرید و بالا و بالاتر می‌رود، طوری که به محض فرود دلتان می‌خواهد دوباره با آن بالا باشید.

این تفریح دریایی که میتوان به جرات گفت یکی از پرطرفدار ترین تفریحات دریایی می باشد تفریحی بسیار عمومی بوده و تقریبا هر کسی میتواند از آن لذت ببرد. کمتر کسی است که از تجربه حس پرواز و رها بودن در آسمان انهم برفراز دریا لذت نبرد.

اکثر کسانی که اهل سفر و گردشگری هستند و مارینا های یا تفریگاهای ساحلی دیگر نقاط دنیا مخصوصا دبی ، ترکیه و جنوب شرق آسیا همانند تایلند و فلیپین و… را دیده باشند میدانند که پاراسیلینگ و چند تفریح دیگر (مانند غواصی و اسنورکل) جز جدا ناپذیر تمام این مجموعه ها می باشد . اما پاراسیل بعلت اینکه تفریحی است که شما در آن پرواز میکنید بسیار همه گیر میباشد و تقریبا هرکسی برای یکبار آنرا تجربه کرده است.

در این تفریح شما نیاز به تعویض لباس نداشته و فقط تسمه هایی را  بدور پاهای شما فیکس میکنند که به آن هارنس میگویند و سپس شما بوسیله گیره های هارنس به یک میله تعادل متصل میشوید. بعد از وصل کردن میله تعادل به چتر و شروع حرکت قایق کاپیتان طناب را که توسط یه موتور الکتریکی کنترل میشود باز کرده و شما به آسمان میروید و با افزایش سرعت قایق و طول طناب بطور همزمان از سطح دریا بیشتر و بیشتر فاصله میگیرید.

قایق بادبانی

قایق بادبانی قایقی است که با نیروی باد حرکت می‌کند قایقران باید برای حرکت آن بادبانها را تنظیم و تعادل خوبی ایجاد کند. این نوع قایقرانی قدرت و سرعت عمل را به چالش می کشد و دارای سه ویژگی بارز دوام ، زیبایی و ایمنی هستند، و همچنین قوی و مقاوم در برابر تمام شرایط آب و هوایی میباشند. مهمترین ویژگی این قایق ها تردد در بدترین شرایط آب و هواییست، بطوریکه در روزهایی که هیچ شناوری قادر به انجام سفر یا تفریحات دریایی نمی باشد، شما می توانید با خیالی آسوده از دریانوردی بادبانی لذت ببرید. یات های بادبانی ، کاتاماران های بادبانی ورزشی،ویند سرف و کایاک های بادبانی جز تفریحات دریایی محبوب در مارینا کیش و مارینا کاسپین محسوب میشود و شما می توانید همه روزه (حتی در بادخیز ترین روزهای سال) هر یک از این تفریحات را انجام دهید.

برای دریانوردی با انواع قایق های بادبانی شما فقط به باد نیاز دارید از این رو در روزها طوفانی و پر از باد که هیچ تفریح دریایی دیگری عملا شدنی نیست خواه خوتان به تنهایی (اگر آموزش دیده باشید) خواه همراه با مربیان این دو مجموعه  به دریا نوردی بپردازید .

ورزشهای بادبانی سطوح مختلفی از توانایی را نیاز دارند و در برخی از آنها میتوان در همان دفعه اول انهارا آموخت اما در برخی دیگر از این ورزشها نیاز به چند جلسه تمرین است تا بتوانید به تنهایی از پس ان بر بیایید.

فهرست